Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Żorż pyta, po co gotować w domu. Woli przyjść...

Data dodania: 2018-11-16
O Bistro Objektkulinarny przy ulicy Witosa słyszałem dużo dobrego, ale nie bardzo było mi tam po drodze. Na szczęście zdecydowali się otworzyć drugi lokal przy alei Legionów. Tu mam... więcej »
 
 

Posadzili Dąb Niepodległości przed LO im. Józefa...

Data dodania: 2018-11-16
Dąb Niepodległości "Józef Piłsudski", pobłogosławiony przez papieża Franciszka, został posadzony w piątek przed budynkiem VII Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, którego pa... więcej »
 
 

Kulisy rekomendacji marszałka ze Skarżyska....

Data dodania: 2018-11-16
Wybory samorządowe 2018. Kandydatura Andrzeja Bętkowskiego na marszałka województwa świętokrzyskiego to efekt wojenki w starachowickim PiS - twierdzi wielu działaczy partii. Przyszłe... więcej »
 
 

Wybory 2018. Wenta nie poszedł z PiS. Ale zamiast...

Data dodania: 2018-11-16
Wybory samorządowe 2018. - Nie będzie żadnej sformalizowanej koalicji w radzie miasta, ale klub prezydencki. Zaprosiliśmy do niego przedstawicieli wszystkich ugrupowań, które poparły ... więcej »
 
 

Trzecie urodziny Energetycznego Centrum Nauki. Z...

Data dodania: 2018-11-16
Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach będzie świętować w sobotę 17 listopada swoje trzecie urodziny. Zaplanowano m.in. specjalne pokazy chemiczne. więcej »
 
 

Komendant świętokrzyskiej policji awansował na...

Data dodania: 2018-11-16
Dariusz Augustyniak, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Kielcach, odchodzi ze stanowiska. Awansował na zastępcę komendanta głównego policji ds. logistyki. więcej »
 
 

Kolejny "skok" na rondzie w Cedzynie. Tym razem...

Data dodania: 2018-11-16
Do drugiego w ciągu 24 godzin "skoku" doszło na rondzie kończącym drogę ekspresową S74 w Cedzynie koło Kielc. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - To pewnie dlatego, że zac... więcej »
 
 

Wybory 2018. Jaka będzie koalicja w radzie miasta?...

Data dodania: 2018-11-16
Wybory samorządowe 2018. Dobiegają końca rozmowy w sprawie koalicji w kieleckiej radzie miasta. - W piątek przedstawimy decyzję i poinformujemy o wyniku rozmów - zapowiada Danuta Papaj... więcej »
 
 

Drogi, szkoły. Wiemy, na co Kielce planują wydać...

Data dodania: 2018-11-16
Miasto zamierza wydać w 2019 roku na inwestycje około 325 mln zł. To około 20 mln zł więcej niż w tym roku. Tradycyjnie już najwięcej pieniędzy pójdzie na remonty i przebudowy uli... więcej »
 
 

W której gminie chce się żyć, a z której się...

Data dodania: 2018-11-16
Zaledwie 29 na 102 świętokrzyskie gminy ma korzystne saldo migracji - wynika z analizy BIQdata.pl. Oznacza to, że więcej osób się do nich wprowadza, niż z nich wyjeżdża. Kielce są ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4408
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola