Belka
Sobota, 23 Marca 2019   imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Żółte naklejki na przejazdach. Żeby łatwiej...

Data dodania: 2019-03-18
Na wszystkich przejazdach kolejowych pojawiły się naklejki informujące o ich numerach. - To pozwala szybciej zareagować i nawet wstrzymać ruch pociągów w razie niebezpieczeństwa - t więcej »
 
 

Hungarica nie wystąpi w Kielcach. Prezydent Wenta...

Data dodania: 2019-03-18
Prezydent Kielc Bogdan Wenta odwołał koncert Hungariki na Wzgórzu Zamkowym. Przeciw występowi skrajnie prawicowej węgierskiej grupy protestowało w liście otwartym kilkanaście organiz... więcej »
 
 

Strefa Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego w Targach Kielce

Data dodania: 2019-03-18
Ten punkt programu to możliwość spotkania z profesjonalnym doradcą zawodowym, który pomoże w zdiagnozowaniu własnych predyspozycji, zainteresowań i posiadanego potencjału. Na stoisku... więcej »
 
 

Nagrody FENISKA podczas targów NECROEXPO 2019

Data dodania: 2019-03-18
Nagroda FENIKSA będzie przyznawana cyklicznie, co dwa lata. Podczas uroczystej gali Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej w Targach Kielce zostanie ogłoszony laureat, który otrzy... więcej »
 
 

Domino z produktami marki Graco podczas...

Data dodania: 2019-03-18
Pięć jednocześnie odbywających się wystaw to wydarzenie, które kompleksowo ujmuje wszystko, co związane z infrastrukturą drogową – Autostrada–Polska, Traffic-Expo – ... więcej »
 
 

Była premier i "ambasador trzech papieży"...

Data dodania: 2019-03-17
Na spotkanie z prof. Hanną Suchocką, byłą premier i ambasador Polski w Watykanie, zaprasza w środę 20 marca Klub Inteligencji Katolickiej w Kielcach. więcej »
 
 

Legendarny dąb zamarł. Dobiły go uderzenie...

Data dodania: 2019-03-17
Potężny dąb Mnich w lesie koło Mnichowa (gm. Jędrzejów) prawdopodobnie nie wypuści już ani jednego listka. Kilka lat temu został rażony piorunem, a wcześniej mocno ucierpiał podc... więcej »
 
 

Festiwal czytelniczy. "Dobra zmiana", myślenie...

Data dodania: 2019-03-17
Spotkania z Konradem Szołajskim, Zbigniewem Bujakiem, Grzegorzem Gaudenem, prof. Mirosławem Koftą i o. Ludwikiem Wiśniewskim zakończą II Festiwal Literatury Faktu i Poezji w Kielcach. więcej »
 
 

Cheerleaderki rywalizowały w Kielcach. "Duża...

Data dodania: 2019-03-17
- Cieszymy się, że możemy tu być. Atmosfera jest miła, a organizacja bardzo dobra - zachwalały 12-letnie cheerleaderki z Krakowa, uczestniczące w XXII Mistrzostwach Polski Cheerleader... więcej »
 
 

Sprzeciwiają się występowi grupy Hungarica w...

Data dodania: 2019-03-17
Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Platforma Obywatelska, SLD, Partia Razem - to kilka z kilkunastu organizacji, które sprzeciwiają się koncertowi węgierskiej grupy Hungarica w Kie... więcej »
 


Strona: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 4610
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola