Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Co z klubem prezydenta w radzie miasta? Radni chcą...

Data dodania: 2019-07-06
Przewodniczący rady miasta Kamil Suchański oraz jego współpracownicy chcą zmienić nazwę swojego klubu w radzie miasta. Czy to pierwszy krok do opuszczenia przez nich klubu i założen... więcej »
 
 

Pijany motorowerzysta wjechał w samochód. Zmarł w...

Data dodania: 2019-07-06
35-letni motorowerzysta wjechał w piątek po godzinie 13 w samochód osobowy na ulicy Kieleckiej w Suchedniowie w powiecie skarżyskim. więcej »
 
 

Piotr Nalepa i Breakout Tour. Przypomina swoich...

Data dodania: 2019-07-06
Piotr Nalepa, syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, wystąpi z zespołem w niedzielę o godz. 20 na scenie pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach. więcej »
 
 

Żorż był na kulinarnym festiwalu. I jeszcze raz...

Data dodania: 2019-07-06
Pojechałem do Sandomierza na Festiwal "Chleb, Wino, Ser". Gdy już kupiłem wspomniane dobroci postanowiłem zjeść obiad. Rynek nabity był ludźmi, uznałem więc, że to dobra okazja,... więcej »
 
 

Krzemionki na Światowej Liście Dziedzictwa Unesco

Data dodania: 2019-07-06
Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego został w sobotę wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Unesco. więcej »
 
 

Jest pomysł, jak poprawić sytuacje z wyjazdem na...

Data dodania: 2019-07-06
Wszystko wskazuje na to, że zmieni się organizacja ruchu na ul. Klonowej w Kielcach. Po protestach mieszkańców prawdopodobnie zostanie wyznaczone rondo. Ale decyzja jeszcze nie zapadła. więcej »
 
 

Adam Jarubas szefem rady programowej PSL w...

Data dodania: 2019-07-06
Obradująca w Warszawie Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego powołała w sobotę byłego marszałka województwa świętokrzyskiego na szefa rady programowej. więcej »
 
 

Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie...

Data dodania: 2019-07-06
Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie odpowiedzialności władz Kurii Diecezjalnej w Kielcach za ukrywanie pedofilii w Kościele. więcej »
 
 

Doktorat z Grzegorza Ciechowskiego. Pierwsza taka...

Data dodania: 2019-07-06
- Byłam zszokowana, że Republika to wciąż żywy organizm. To jeden z niewielu polskich zespołów, który po śmierci lidera ma rzeszę ludzi kultywujących tradycję - mówi autorka pie... więcej »
 
 

Pokłócili się podczas wigilii firmowej....

Data dodania: 2019-07-05
Nawet dożywocie grozi Wojciechowi R., którego prokuratura oskarżyła o usiłowanie zabójstwa dwóch kolegów z pracy. Mężczyzna pokłócił się z nimi na firmowej wigilii. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4785
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola