Belka
Sobota, 23 Marca 2019   imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dramat w ośrodku wychowawczym. Znęcały się nad...

Data dodania: 2019-03-22
Opis tego, co działo się w młodzieżowym ośrodku wychowawczym pod Kielcami, jest przerażający. Nastoletnie dziewczyny próbowały zgwałcić 15-latkę, polewały ją moczem, zimną wod... więcej »
 
 

Nagrody i wyróżnienia dla...

Data dodania: 2019-03-21
Drugiego dnia Giełdy Szkół i Uczelni Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty wręczył nagrody za najładniejsze i najlepsze stoiska. Nagrodzeni: I miejsce - Zespó&#... więcej »
 
 

Rekordowa Giełda Szkół i Uczelni...

Data dodania: 2019-03-21
Wybór ścieżki edukacyjnej i zawodowej to bardzo poważna decyzja w życiu młodego człowieka. Obecnie oferta szkół ogólnokształcących i zawodowych jest bardzo bog... więcej »
 
 

Świętokrzyska Brygada już na ul. Mielczarskiego....

Data dodania: 2019-03-21
Samorząd Kielc przekazał nieruchomości przy ul. Mielczarskiego Wojskom Obrony Terytorialnej. Ma się tam mieścić 10. Świętokrzyska Brygada WOT. więcej »
 
 

Radni piszą w sprawie latarni. Bo sytuacja może...

Data dodania: 2019-03-21
Czworo radnych klubu Projekt Świętokrzyskie-Bezpartyjny i Niezależny zaapelowało do prezydenta, aby miasto nie zrzucało na spółdzielnię obowiązku przejęcie osiedlowych latarni. Twi... więcej »
 
 

Koncert pamięci wybitnego pisarza, honorowego...

Data dodania: 2019-03-21
Koncert muzyki polskiej zainauguruje w piątek 22 marca obchody w Kielcach Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, urodzonego 100 lat temu wybitnego pisarza, honorowego obywatela miasta. więcej »
 
 

Nietypowy atak w Opatowie. Ktoś wrzucił...

Data dodania: 2019-03-21
Zamaskowany mężczyzna wrzucił do sklepu w Opatowie słoik ze śmierdzącą substancją. Nikomu nic się nie stało, ale akcja służb ratunkowych trwała kilka godzin. więcej »
 
 

Kandydat na radnego odpowiada za miejskie media...

Data dodania: 2019-03-21
Tomasz Porębski, były kandydat Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty w wyborach do rady miasta, jest wymieniany jako kandydat na nowego rzecznika prezydenta. Na razie na umowę zlecenie ... więcej »
 
 

Miasto porozumiało się z nazaretankami. Ale...

Data dodania: 2019-03-21
Władze miasta dogadały się z nazaretankami w sprawie wykorzystania budynku po wygaszanym gimnazjum przy ul. Marszałkowskiej w Kielcach. Szczegóły porozumienia nie są znane, ale jest n... więcej »
 
 

Słynne węgierskie dziedzictwo w Muzeum Wsi...

Data dodania: 2019-03-21
Od kilku lat ta węgierska kultura wpisana jest listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od soboty 23 marca będzie ją można oglądać w Muzeum Wsi Kieleckiej. Tego dnia o godz. 16 wernisaż... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4610
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola