Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Marszałek będzie szukał dyrektorów. W tym...

Data dodania: 2019-07-03
Urząd Marszałkowski w Kielcach rozpoczął procedurę powołania dyrektorów trzech placówek medycznych. Poszukiwany jest m.in. dyrektor szpitala w Czerwonej Górze. więcej »
 
 

Zmarł wieloletni wicedyrektor Wojewódzkiego...

Data dodania: 2019-07-03
We wtorek zmarł nagle Cezary Mielczarz, wieloletni wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach i radny w podkieleckich Chęcinach. Miał 54 lata. więcej »
 
 

Prezydent Kielc nie zgodzi się na Marsz Równości?...

Data dodania: 2019-07-03
Wiele wskazuje na to, że prezydent Kielc Bogdan Wenta nie zgodzi się na pierwszy w historii miasta Marsz Równości. "Wszystkie inicjatywy integrujące środowiska, nie stwarzające zagro... więcej »
 
 

Tyrolka zrobiła furorę, więc na Kadzielni zostaje...

Data dodania: 2019-07-02
Dobra wiadomość nie tylko dla miłośników sportów ekstremalnych. Tyrolka, która zrobiła furorę podczas Kadzielnia Sport Festiwalu, zostanie na stałe. Ale ceny już są wyższe. więcej »
 
 

Wiemy, ile PGE Vive zapłaciło za transfer Mariusza...

Data dodania: 2019-07-02
15 tysięcy euro zapłaciło PGE Vive Kielce za transfer Mariusza Jurkiewicza - dowiedział się portal kielce.wyborcza.pl. więcej »
 
 

Zabytkowa kamienica w centrum Kielc doczekała się...

Data dodania: 2019-07-02
Niemal 150-letnia kamienica Gierowskich przy ul. Sienkiewicza 11 doczekała się częściowego remontu. Prace dofinansował wojewódzki konserwator zabytków. Wsparcie ma być impulsem dla i... więcej »
 
 

Radny PiS idzie do muzeum. Nominacja z klucza...

Data dodania: 2019-07-02
Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kielcach Jarosław Karyś z PiS zostanie wicedyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej. - Posiadam odpowiednią wiedzę i doświadczenie - podkreśla. I zaprzecza, więcej »
 
 

Dyrektor szpitala odwołany po trzynastu latach

Data dodania: 2019-07-02
Zarząd powiatu sandomierskiego odwołał ze stanowiska Janusza Sikorskiego. Przez ostatnich trzynaście lat kierował szpitalem w Sandomierzu. więcej »
 
 

Drogowcy rozpoczynają remont dużego skrzyżowania...

Data dodania: 2019-07-02
Od zwężenia jednej jezdni ul. Świętokrzyskiej i wyznaczenia przejazdów rozpocznie się w środę, 3 lipca przygotowanie do remontu skrzyżowania Świętokrzyskiej i Warszawskiej w Kielc... więcej »
 
 

Uczniowie z Kielc mogą już jeździć za darmo...

Data dodania: 2019-07-02
Od wtorku 2 lipca przedszkolaki i uczniowie z Kielc mogą już za darmo podróżować komunikacją miejską. I tak do końca wakacji. W życie weszła zezwalająca na to uchwała. więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 4785
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola