Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Poseł pyta ministra o zmniejszenie parku...

Data dodania: 2019-07-04
"Ile kosztowało wyremontowanie i utrzymanie obiektów na Łyścu należących obecnie do Świętokrzyskiego Parku Narodowego? Czy obiekty te były dotowane z funduszy unijnych? - pyta mini... więcej »
 
 

Bus się staczał, bo hamulec ręczny nie działał....

Data dodania: 2019-07-04
Kierowca busa Serhij F. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęła 56-letnia kobieta. Auto stoczyło się z drogi, a drzwi uderzyły wysiadającą p... więcej »
 
 

Brodzińska, Maisky, Penderecki... Finał festiwalu...

Data dodania: 2019-07-04
Małgorzata Walewska, Grażyna Brodzińska, Joanna Woś, Mischa Maisky i Krzysztof Penderecki wystąpią m.in. w ostatnich dniach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamr... więcej »
 
 

Ostre wystąpienie w 73. rocznicę pogromu...

Data dodania: 2019-07-04
Kilkaset osób wzięło udział w uroczystościach upamiętniających 73. rocznicę pogromu kieleckiego. Uwagę zwróciło bardzo ostre wystąpienie Bogdana Białka, prezesa Stowarzyszenia i... więcej »
 
 

Rzecznik praw obywatelskich kontra prezydent Kielc....

Data dodania: 2019-07-04
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich wystąpiło do sądu o uchylenie decyzji prezydenta Kielc Bogdana Wenty w sprawie zakazu Marszu Równości. Sprawa będzie rozpatrywana w piątek o godzini... więcej »
 
 

Radny PiS w Radiu Kielce o homoseksualistach:...

Data dodania: 2019-07-04
Homofobiczne wypowiedzi radnego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Kisiela na antenie publicznego Radia Kielce. - Uważam, że nie ma takiej potrzeby, żeby obnosić się z tą seksualności więcej »
 
 

W miejskich autobusach cisza o darmowych wakacjach....

Data dodania: 2019-07-04
- Dlaczego w autobusach i na przystankach nie ma informacji, że przez wakacje uczniowie z Kielc mogą jeździć za darmo? - pyta czytelnik. - Nie zdążyliśmy tego zrobić, ale przygotujem... więcej »
 
 

Są wyniki egzaminu dojrzałości. Matura poszła...

Data dodania: 2019-07-04
79,9 proc. wszystkich zdających zaliczyło tegoroczną maturę w województwie świętokrzyskim. To nieco gorzej niż przed rokiem. I gorzej od średniej krajowej. więcej »
 
 

Miłosz Wałach zostaje w PGE Vive. Servaas: Nie...

Data dodania: 2019-07-04
- Miłosz może w przyszłości w kieleckiej bramce bronić cały czas, ale teraz musi walczyć o swoją pozycję w drużynie - mówi Bertus Servaas, prezes PGE Vive o sytuacji najmłodszego... więcej »
 
 

Marsz Równości w Kielcach. Sąd w piątek rano...

Data dodania: 2019-07-04
Marsz Równości w Kielcach. W piątek rano Sąd Okręgowy w Kielcach rozpatrzy odwołanie od prezydenckiego zakazu. Sprawę będzie rozpatrywać sędzia Renata Żak. więcej »
 


Strona: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 4785
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola