Belka
Sobota, 23 Lutego 2019   imieniny: Romana, Izabela, Damian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Otwarty w kieleckim Plastyku - ITV Kielce

 
Modelowanie w glinie kompozycji przestrzennej i płaskiej, wykonanie odbitki na prasie graficznej czy wspólne komponowanie martwej natury- to tylko niektóre atrakcje przygotowane z okazji Dnia Otwartego w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych imienia Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Zainteresowani nauką w liceum mogli zobaczyć szkołę od środka i przekonać się o wyjątkowości tego miejsca. - Mamy szkołę elitarną, do której mogą dostać się wszyscy, którzy są uzdolnieni artystycznie i takie osoby zapraszamy - zachęcał Paweł Fiałkowski wicedyrektor placówki. Do nauki w tym miejscu przekonywali także ci, którzy przed wyborem szkoły stanęli kilka lat wcześniej. Wszyscy, którzy zdecydowali się przyjść na Dzień Otwarty kieleckiego plastyka mogli odwiedzić pracownię ceramiki, rzeźby, meblarstwa, technik graficznych, tkaniny artystycznej, rysunku i malarstwa oraz pracownię technik malarskich i pozłotniczych. W każdej z nich uczniowie oraz nauczyciele opowiadali o specyfice szkoły i swoich zainteresowaniach. A swoją pasją i wykonanymi pracami starali się zachęcić młodszych kolegów do wyboru liceum przy ulicy Radiowej 3. Więcej o ofercie edukacyjnej Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych na stronie plastyk.kielce.pl

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2017-04-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola