Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tak żegnaliśmy 2018 rok – ITV Kielce

 
Gorące, latynowskie rytmy królowały na kieleckim rynku, podczas kolejnej edycji „Sylwestra pod gwiazdami”. Gościem specjalnym kilkugodzinnego koncertu był Rico Sanches i jego Gipsys. Nim jednak ze sceny popłynęły dźwięki wielu znanych, mocno energetycznych przebojów na niej pojawił się zespół „5 nad ranem”. Kielczanie, którzy powoli zapełniali centralny plac miasta, mieli okazję usłyszeć zestaw popularnych przebojów, które w oryginale śpiewali m.in. Jon Bonjovi, Tina Turner czy Carlos Santana. Te 90 minut spotkania z przebojami muzyki tanecznej było ledwie wprowadzeniem w klimat charakterystycznych dla muzyki latynowskiej piosenek, tym samym dźwięków, rytmów czy wreszcie energetycznej zabawy. To ostatnie szczególnie udzieliło się licznie wypełniającym kielecki rynek osobom i to osobom bez względu na wiek. Wszyscy doskonale się bawili przy dźwiękach znanych przebojów jak np. „Volare” czy „Bamboleo”. I nie tylko. Tuż przed północą na scenie pojawili się przedstawiciele władz miasta w osobach Marcina Różyckiego, zastępcy prezydenta Kielc i Danuty Papaj, pełnomocnika prezydenta, których wspierało liczne grono osób, w tym radni wraz z rodzinami, artyści i inni zaproszeni goście. Nie zabrakło życzeń na Nowy 2019 Rok. Szampański nastrój Nowego Roku udzielił się również kielczanom i gościom, którzy licznie zjechali do Kielc. Na płycie nie zabrakło popisów tanecznych, a na niebie pięknego pokazu sztucznych ogni. Wszystkim się impreza podobała. A na Nowy 2019 Rok popłynęły życzenia dla bliskich, przyjaciół czy znajomych – słowem wszystkich.

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2019-01-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola