Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sobota z Coca Colą czyli inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego – ITV Kielce

 
Takiej inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego w naszym mieście jeszcze nie było. Na Rynku pojawiły się dwie czerwone ciężarówki z logo Coca Coli, ogromna scena i wiele innych elementów związanych z akcją JakMikołaj. A obok mnóstwo straganów z atrakcjami dla ciała i ducha w ramach trwającego do 22 grudnia Jarmarku. Jeśli chodzi o te pierwsze to nie brakuje smakowitych wędlin, ryb, miodu, myśliwskiego bigosu i wiele innych. Na innych straganach królują ozdoby świąteczne i to co przyciąga nasz wzrok na tradycyjnej choince. Wspomniany Coca Cola Trucktour finiszował właśnie w naszym mieście, a dla wszystkich ten niezwykły konwój przywiózł mnóstwo radości i atrakcji. A można było korzystając z wirtualnej rzeczywistości kierować saniami św. Mikołaja, wykonać samodzielnie ozdoby choinkowe czy zrobić sobie zdjęcie z gościem z Laponii. By jednak skorzystać z tej możliwości należało swoje odstać w bardzo długiej kolejce. Ale nie tylko Mikołaj wzbudzał takie ogromne zainteresowanie. Wszystkim, którzy dotarli na kielecki Rynek na scenie prezentowali się m.in. aktorzy z teatru „Kubuś” czy wokaliści z Domu Kultury „Zameczek”. Nie zabrakło też niespodzianki czyli premiery nagranego kilka dni wcześniej video klipu pastorałki „Maleńki Bóg” z udziałem prezydenta Bogdana Wenty. Przygotowali ją właśnie „zameczkowi” artyści. Nim jednak ta prezentacja się dopełniła prezydent przywitał wszystkich Kielczan. Sobota na kieleckim Rynku to przedsięwzięcie, w organizację którego zaangażowanych było wiele osób i instytucji. To wydarzenie poprzedziły przygotowania trwające wiele tygodni. Było wiele nerwów, ale najważniejsze, że się udało. Wieczorem na finał dnia z recitalem wystąpiła jedna z najlepszych polskich piosenkarek i zarazem autorka tekstów Katarzyna Nosowska.

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2018-12-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola