Belka
Piątek, 17 Maja 2024   imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Skuterem elektrycznym po Kielcach - ITV Kielce

 
MPK w Kielcach zachęca do korzystania z wypożyczalni miejskich skuterów elektrycznych. Zasady określa pilotażowa umowa podpisana z firmą „Blinkee City”. Skutery blinkee.city są przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich. W przypadku osób, które ukończyły 18 lat przed rokiem 2013 dozwolona jest jazda na podstawie dowodu osobistego. Jeśli użytkownik osiągnął 18 lat w 2013 lub później to, aby korzystać ze skuterów blinkee.city, musi posiadać także ważne prawo jazdy dowolnej kategorii. Nie ma natomiast górnej granicy wieku korzystania z maszyn. Blinkee.city nie wymaga odstawiania skuterów na specjalnych parkingach czy stacjach. Pojazd wystarczy zaparkować w strefie określonej w aplikacji, na chodniku czy parkingu, wszędzie tam, gdzie jest dozwolone przez przepisy drogowe. Koszt wypożyczenia skutera blinkee.city to 69 gr za minutę jazdy i 9 gr za minutę postoju. W przypadku studentów koszt jazdy to 59 gr. Po przekroczeniu kwoty 89 zł na dzień, dalej można jeździć skuterem bezpłatnie. MPK zobowiązało się do serwisowania skuterów i wymiany baterii elektrycznych. Na razie w Kielcach jest 56 tego typu pojazdów. Blinkee.city zapowiada, że jeśli będzie zainteresowanie, to może wprowadzić do użytku kolejne pojazdy, nawet do 200 sztuk. Skutery elektryczne, jako uzupełnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej, to kolejny element proekologicznej polityki Miasta.

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2019-04-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

    Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

    Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola