Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozstrzygnięto konkursy odbywające się w czasie OSKA 2019 w Targach Kielce

Data publikacji: 2019-03-09, Data modyfikacji: 2019-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków (OSKA) powstała sześć lat temu z inicjatywy Eli Maniakowskiej z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Początkowo skupiała tylko lokalnych studentów, ale z biegiem czasu zyskała popularność i zainteresowanie pasjonatów akustyki z całego kraju. Tegoroczna edycja trzydniowej konferencji jak zwykle w swoim programie miała szereg konkursów dla uczestników. Po raz pierwszy odbył się konkurs OSKArec, który wniósł do tego wydarzenia element kulturalny - jak mówiła  - W tym roku oprócz tego, że mogliśmy słuchać o muzyce, to mogliśmy również muzykę usłyszeć. Moim marzeniem od samego początku było, żeby OSKA odzwierciedlała jak interdyscyplinarną dziedziną jest akustyka. O akustyce można porozmawiać z biologiem, lekarzem, architektem i pewnie jeszcze kilkoma innymi naukowcami, ale przede wszystkim także z muzykiem. To było coś, czego my w tym naszym inżyniersko-fizycznym gronie nie potrafiliśmy zorganizować. Bardzo się cieszę, że w tym roku do grona organizatorów dołączył Uniwersytet Muzyczny i włączył ten kulturalny element do OSKI. Bardzo się cieszę, że wszyscy razem tworzymy taką piękną konferencję. - mówiła podczas Ceremonii zamknięcia Ela Maniakowska Komisja konkursowa liczyła łącznie ponad dziesięciu specjalistów z dziedziny muzyki, reżyserii dźwięku i akustyki. Ocenę prac przesłał również zespół Kwiat Jabłoni, którego utwór "Niemożliwe" był poddany remiksowi przez studentów biorących udział w rywalizacji.  Laureaci OSKArec 2019: kategoria I - Dźwięk w formach audiowizualnych Kamila Piotrusińska Krzysztof Kiczor Justyna Popiel kategoria II - Remiks Krzysztof Okotałowicz Krzysztof Koszewski kategoria III - Nagrania akustyczne Szymon Nawrocki Aleksandra Koniuch Agata Lenarczyk kategoria IV - Nagrania studyjne Szymon Nawrocki Krzysztof Ptak Damian Koszewski W konkursie plakatowym zwyciężyła Magdalena Matys, a nagrodę ufundowała Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Ostatni konkurs organizowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Akustycznego (PTA), a dotyczył on referató naukowych. Nagrodzeni zostali: I miejsce - Jan Wilczek za referat: Wielowątkowy syntezator hybrydowy z elementami modelowania ukłądów analogowych II miejsce - Mieszko Fraś za referat: Synchronizacja systemów audio próbkowanych niezależnymi zegarami III miejsce - Hubert Siuzdak za referat: Konwersja głosu metodami uczenia głębokiego Publiczność również wyróżniła Aleksandrę Koniuch za utwór Ubi Caritas (biorącą udział w OSKArec) oraz Alicję Jasińską za referat na temat: Badanie percepcji wielkości pomieszczenia w zależności od siły dźwięku G. (JL)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,rozstrzygnieto-konkursy-odbywajace-sie-w-czasie-oska-2019-w-targach-kielce,27835.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola