Belka
Czwartek, 4 Lipca 2024   imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Mistrz Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej na NECROEXPO

Data publikacji: 2019-06-11, Data modyfikacji: 2019-06-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Aneta Dobroch to Mistrz Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej. Uroczystość składa się z kilku części. Najpierw odbywa się przywitanie zgromadzonych żałobników, które poprzedza krótki wstęp z delikatnym akcentem muzycznym. Następnie przedstawiony jest życiorys zmarłego, który poprzedza wywiad i konsultacja z rodziną. Po minucie ciszy uroczysty kondukt pogrzebowy wybiera się na cmentarz, gdzie odbywa się ostatnie pożegnanie. - Poznaję człowieka dopiero po śmierci - mówi Aneta Dobroch. Swój zawód wykonuje dopiero od półtorej roku, a tak naprawdę jej talent odkrył mąż, właściciel jednej z firm pogrzebowych mieszących się w Sandomierzu. Jak w każdej pracy, tak i w tej, często zdarzają się jakieś utrudnienia z którymi trzeba się uporać. - Zazwyczaj wysyłam do rodziny ankietę na adres mailowy. Muszą ją uzupełnić i mi odesłać. W ten sposób gromadzę materiał o zmarłym. Zdarza się jednak też tak, że ktoś nie ma konta, najczęściej są to osoby starsze. Wtedy musze przeprowadzić taki wywiad przez telefon. Zajmuje to często 2-3 godziny - dodaje Aneta Dobroch. Świecki pogrzeb jest niepowtarzalny. Dlatego każda uroczystość żałobna przygotowywana jest indywidualnie, zgodnie z zaleceniami, wskazówkami i sugestiami rodziny oraz ostatniej woli zmarłego. - Zawsze podkreślam, że staram się zrobić dany pogrzeb tak, jak wyobrażałaby sobie to osoba zmarła. Często jest tak, że śmierć przychodzi nagle, lecz zazwyczaj rodzina wie czego życzyłby sobie ich bliski - kończy Aneta Dobroch. Więcej można się dowiedzieć na VIII Międzynarodowych Targach Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO w Targach Kielce. (JN)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,mistrz-swieckiej-ceremonii-pogrzebowej-na-necroexpo,29586.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

    Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

    Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola