Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Do zobaczenia, do usłyszenia! - wykład plenarny podczas Digital Stage Europe

Data publikacji: 2019-02-06, Data modyfikacji: 2019-02-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Szacuje się, że około 90% informacji zawdzięczamy zmysłowi wzroku, podczas gdy pozostałe zmysły (w tym również słuchu) dostarczają̨ nam pozostałych 10%. Na co dzień rzadko posługujemy się wybiórczo tylko jednym z nich. Obserwacja zależności pomiędzy bodźcami pozwala na bardziej pogłębiony odbiór rzeczywistości i efektywniejsze pozyskiwanie wiedzy. Niespójność napływających informacji może być "czerwoną lampką", że "coś się nie zgadza". W trakcie tego wykładu przyjrzymy się i przysłuchamy temu, jak informacja wizualna wpływa na percepcję dźwięku. Zastanowimy się w jaki sposób w obecnych czasach przejawia się ostrzegawcza funkcja słuchu i rozpracujemy kilka wizualizacji kluczowych w psychoakustyce - tak dr Magdalena Piotrowska zachęca do wzięcia udziału w jej referacie, podczas otwarcia VI Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Zapraszamy na wykład pierwszego dnia targów Digital Stage Europe Pro Audio and Light Event - 7 marca o godzinie 16.00 w sali Omega.   BIO prelegentki Dr inż. Magdalena Piotrowska w 2016 uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej, jej rozprawa dotyczyła percepcji muzyki i zarządzania treścią muzyczną (Music Information Retrieval). Łącząc pasje do dźwięku oraz podróży, uczestniczyła w podyplomowych studiach "Music Production and Recording" na Uniwersytecie w Stavanger, jak również była częścią zespołu dźwiękowców w Banff Centre for the Arts w Kanadzie.    Od 2009 prowadzi zajęcia związane z inżynierią oraz percepcją dźwięku na AGH w Krakowie,  PJWSTK w Warszawie, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Śląskim oraz w ramach Learn How To Sound.    Brała udział w grantach naukowych i rozwojowych, jak również wygrała konkursy na granty dla młodych naukowców Acoustical Society of America oraz Audio Engineering Society. Od 2019 pełni funkcję Education Committee Chair w towarzystwie naukowym Audio Engineering Society, gdzie wcześniej pełniła funkcję Governor.    Magdalena ma zaszczyt być uczniem wielokrotnie nagradzanej (m.in.:nagrodami: Grammy, Tech Awards and MPG) inżynier masteringu Mandy Parnell (Bjork, Tom Jones, Aphex Twin, Sigur Ros, Manu Chao i wiele innych). Pracowała z artystami tworzącymi w przeróżne gatunki muzyczne m.in. z KARI, Gracjan Kalandyk, Kasia Pietrzko Trio, oly., Annalie Wilson, IMA KYO. Produkcja nad której masteringiem pracowała została nominowana wielokrotnie do Nagrody Fryderyki.    Jej główne zainteresowania naukowe to pozyskiwanie informacji z sygnału dźwiękowego, percepcja dźwięku oraz przetwarzanie sygnałów. W swoich pracach tworzy połączenia pomiędzy badaniami naukowymi a ich praktycznymi zastosowaniami w inżynierii dźwięku.      (JL)  

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,do-zobaczenia-do-uslyszenia-wyklad-plenarny-podczas-digital-stage-europe,27433.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola