Belka
Czwartek, 20 Czerwca 2024   imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
Nastolatki z Wrocławia zadebiutowały w książce “Detektywi w akcji”!

Nastolatki z Wrocławia zadebiutowały w książce...

Data dodania: 2023-03-13
Trzy nastolatki z Wrocławia, Anna Klonecka - ubiegłoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 39 im. Orląt Lwowskich, Emilia Ociepka - absolwentka Szkoły Podstawowej nr 61 im. Janusza Korczaka oraz Basia Kukotko - uczennica klasy 6 w Szkole Podstawowej nr 34 zostały jednymi z najmłodszych pisarek w historii!  więcej »
 
Kancelaria prawna Kielce

Kancelaria prawna Kielce

Data dodania: 2023-03-04
Jeśli poszukujesz doświadczonej i solidnej kancelarii prawnej oraz doradztwa podatkowego w Kielcach, to warto poznać BFC Kielce. Nasza firma oferuje kompleksowe wsparcie w kwestiach prawnych i podatkowych dla firm oraz klientów indywidualnych. Zajmujemy się również obsługą polskich firm działających w Niemczech oraz niemieckich firm w Polsce. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić, dlaczego warto skorzystać z naszych usług oraz jak możemy Ci pomóc w prowadzeniu biznesu i rozwiązywaniu trudnych spraw prawnych. Zapraszamy do lektury! więcej »
 
Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. Sprawdź, jak troszczyć się o przyrodę każdego dnia

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk....

Data dodania: 2022-09-19
Rozwój technologiczny i gospodarczy, a także postępująca urbanizacja powodują, że coraz trudniej o fragmenty przyrody nienaruszone przez działania człowieka – często niestety destrukcyjne. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk to dobra okazja, by przypomnieć o zasadach, których przestrzeganie pozwoli cieszyć się z uroków natury w przyszłości. więcej »
 
Posprzątaj z nami Kielce!

Posprzątaj z nami Kielce!

Data dodania: 2022-04-12
Miasto Kielce planuje przeprowadzić w najbliższych miesiącach 15 akcji sprzątania. O tym, gdzie odbędą się porządki mogą zdecydować mieszkańcy. Do 17 kwietnia można wskazywać tereny miasta, które wymagają interwencji, wypełniając ankietę na portalu IDEA Kielce. Projekt jest realizowany w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. więcej »
 
17. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

17. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

Data dodania: 2022-04-02
2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 - zmarł Jan Paweł II. Mija 17. rocznica śmierci papieża Polaka, to dzień wspomnienia chwili, kiedy żegnaliśmy Honorowego Obywatela Kielc, którym Karol Wojtyła jest od 25 września 2003 roku. więcej »
 
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach

Data dodania: 2022-03-23
Mija 15 lat od przyjęcia deklaracji o ustanowieniu 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, która została przyjęta 12 marca 2007 roku na mocy jednomyślnej decyzji wszystkich członków Parlamentu Węgier, a 16 marca 2007 r. przez aklamację - przez Sejm RP. więcej »
 
Webinarium

Webinarium "Dotacje na założenie firmy dla osób...

Data dodania: 2022-02-16
Kielce, ulica Św. Leonarda 1, 24.02.2022, godz. 10:30 - 11:15 więcej »
 
Zimne poddasze, ciepły dom. Dlaczego warto ocieplić strych?

Zimne poddasze, ciepły dom. Dlaczego warto...

Data dodania: 2021-11-11
Na widok rosnących cen ciepła i energii, niejeden właściciel domu spuścił nos na kwintę. Tymczasem wystarczy podnieść głowę, aby dostrzec realną okazję do zmniejszenia rachunków. Sprawdźmy, co można zrobić z zimnym poddaszem nieużytkowym, aby płacić mniej za ogrzewanie! więcej »
 
Wielkanocne zakupy i zwyczaje Polaków pod lupą w najnowszym PAYBACK Opinion Poll

Wielkanocne zakupy i zwyczaje Polaków pod lupą w...

Data dodania: 2021-03-30
Jak spędzimy tegoroczną Wielkanoc? Gdzie kupimy produkty, które zagoszczą na naszych stołach? Ile będą nas one kosztować? Odpowiedzi na te oraz inne pytania szukaliśmy w nowym badaniu PAYBACK Opinion Poll. więcej »
 
Walentynki w domu: romantycznie i bez presji

Walentynki w domu: romantycznie i bez presji

Data dodania: 2021-02-12
Przypomnijmy sobie, jak zazwyczaj wyglądają udane Walentynki w romantycznych filmach... Wystawna kolacja w modnej restauracji i wyjście do kina lub teatru, ewentualnie wyjazd do klimatycznej chatki w górach lub nad morze - to znane przepisy na udane świętowanie Dnia Zakochanych. Ale co zrobić, jeśli tego typu rozrywki nie wchodzą w grę i w tym roku trzeba spędzić je inaczej? Już podpowiadamy - w końcu „inaczej" wcale nie znaczy „gorzej"! więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 4786
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola