Belka
Poniedziałek, 15 Lipca 2019   imieniny: Henryk, Włodzimierz, Brunon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert Ryszarda Rynkowskiego "Wypijmy za błędy"

2012-01-13  
Źródło artykułu: Filharmonia Świętokrzyska, Autor zdjęć: Ryszard Rynkowski
 
Koncert Ryszarda Rynkowskiego

O artyście: "Piosenkarz, kompozytor, pianista. Studiował na Wydziale Wychowania Muzycznego WSP w Olsztynie. W 1973 r. przeniósł się do Warszawy. Pracował jako korepetytor z Operetką Warszawską i współpracował jako akompaniator z Teatrem na Targówku. Pierwsze piosenki skomponował dla potrzeb tej sceny. W latach 1977-1978 był pianistą grupy Gramine. Później występował z zespołem Victoria Singers, po odejściu G. Markowskiego, jako wokalista. Z formacji tej powstała, w 1979 r., grupa VOX, z którą związany był do czerwca 1987 r., jako wokalista i kompozytor. Napisał wówczas m.in. piosenkę Masz w oczach nieba dwa oraz Bananowy Song. Od 1987 r. występuje jako solista. W 1989 r. zostaje laureatem KFPP Opole za utwór "Wypijmy za błędy". Jest laureatem I nagrody na KFPP Opole w 1990 r., I nagrody w konkursie kompozytorskim zorganizowanym przez Hiszpański Czerwony Krzyż w 1991 r., Grand Prix na festiwalu w Cesme (Turcja) w 1992 r. za wykonanie własnej piosenki Szczęśliwej drogi, już czas, Grand Prix i I nagrody na KFPP Opole w 1994 r. za Mrok. W 1997 r. zostaje wydana płyta zatytułowana Inny nie będę. W 2000 r. ukazuje się płyta Dary losu, która w miesiąc od wydania uzyskuje status złotej płyty. W 2001 r. odebrał na 38. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Grand Prix za całokształt działalności artystycznej. W I 2002 r. Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała mu jedyne na świecie przyznawane przez dzieci odznaczenie. Artysta jest 667 kawalerem Orderu Uśmiechu, 7 VII 2002 r. Ryszard Rynkowski zagrał kolejny wspólny koncert z Joe Cockerem na stadionie Pogoni w Szczecinie. W 2003 r., podczas 40. KFPP w Opolu odebrał platynową płytę za album "Intymnie". W tym samym czasie płyty "Złota Kolekcja - Inny nie będę" oraz "Dary losu" osiągnęły status Podwójnej Platynowej Płyty. 27 XI 2003 r. została wydana kolejna płyta Ten typ tak ma, która uzyskała status Złotej Płyty. 20 I 2010 r. za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski."

Filharmonia Świętokrzyska
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola