Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WYBIERZ SIĘ W PODRÓŻ DO ŚWIATA NAUKI PODCZAS GIEŁDY SZKÓŁ I UCZELNI W TARGACH KIELCE

Data publikacji: 2019-03-19, Data modyfikacji: 2019-03-21
A A AWydrukDrukuj  
 
 Stoisko znajdować się będzie w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Na odwiedzających czekać będzie #drużynamocy Energetycznego Centrum Nauki, z którą będzie można porozmawiać na temat edukacji i wymienić się pozytywną energią. Drugiego dnia Giełdy Szkół i Uczelni odbędzie się prezentacja dr Joanny Rudawskiej, która opowie o tym, jak efektywnie uczyć poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie. Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego poprzez przeprowadzanie doświadczeń zachęca do zaangażowania się w poznawanie i zrozumienie świata, a także pogłębiania wiedzy. Przestrzeń Centrum jest przygotowana dla wszystkich niezależnie od wieku. Składają się na nią: Wystawa Energia Laboratorium Generator Mocy Kino 2D/3D Energetyczny Ogród Doświadczeń Ekspozycja Energetycznego Centrum Nauki jest zlokalizowana w Kieleckim Parku Technologicznym przy ulicy Olszewskiego 6, na II piętrze Inkubatora Technologicznego SKYE INC. ECN to sala o wielkości 360 m2, mieszcząca wystawę interaktywną, laboratorium, kino 3D oraz 100 metrowy hal w którym znajdują się recepcja, szatnia i sklepik naukowy. (JL)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,wybierz-sie-w-podroz-do-swiata-nauki-podczas-gieldy-szkol-i-uczelni-w-targach-kielce,27999.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

    Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

    Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola