Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Targi Kielce i MSPO podczas Warsaw Security Forum

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Warsaw Security Forum organizuje Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego - organem doradczym Prezydenta RP.   - Rosja- wyzwanie dla bezpieczeństwa; Europejska Perspektywa Strategiczna; zwiększona obecność armii USA w Polsce oraz dynamizacja europejskiej współpracy na rzecz obronności – oto cztery główne tematy, dotyczące wszelkich debat na temat bezpieczeństwa – mówił Paweł Soloch, szef BBN, podczas uroczystego otwarcia WSF.   Każdego roku Forum skupia kluczowych decydentów, liderów branży, a także ekspertów wojskowych i cywilnych z całego świata w celu omówienia wydarzeń, trendów, a także szans i wyzwań, które czekają na Wspólnotę Transatlantycką. W ubiegłym roku Warsaw Security Forum zgromadziło rekordową publiczność ponad 800 gości oraz 120 prelegentów z Europy, Ameryki Północnej i Azji. W tym roku WSF podzielone jest na trzy sesje sesje break-out, a także sesje plenarne. Te ostatnie koncentrują się głównie na zagadnieniach strategicznych oraz szeroko rozumianej przyszłości ładu międzynarodowego. Uzupełnieniem sesji są wydarzenia towarzyszące, w tym spotkania na zaproszenie ekspertów, przedstawicieli podmiotów gospodarczych i rządowych. Wydarzenia te obejmują dialog menedżerski, okrągły stół, a także spotkania w formacie B2B i B2G. Oprócz samego Forum, tegoroczna edycja #WSF2018 będzie składać się z serii wydarzeń, które razem tworzą Tydzień WSF, rozpoczynający się od programuNew Security Leaders, gdzie Warsaw Security Forum 2018 będzie także jego punktem kulminacyjnym.             Co łączy MSPO w Targach Kielce, trzecie wydarzenie obronne Europy po Paryżu i Londynie oraz Warszawskie Forum Bezpieczeństwa, organizowane przez Fundację im. Kazimierza Puławskiego?  Oba wydarzenia cieszą się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Celem konferencji Warsaw Security Forum jest wypracowanie skutecznych odpowiedzi na wyzwania i zagrożenia państwa NATO oraz UE, a także pogłębienie współpracy regionalnej w zakresie bezpieczeństwa. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest zaś wizytówką polskiej branży, prestiżowym wydarzeniem, podczas którego każda firma związana z bezpieczeństwem promuje swoje rozwiązania. Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego skupia wokół siebie ponad 60 ekspertów z różnych dziedzin. Dostarcza analiz, które opisują i wyjaśniają rozwój sytuacji międzynarodowej. Jednym z wiodących projektów w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego jest doroczne Warsaw Security Forum. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2014 roku. Tegoroczne WSF objęte zostało patronatem m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. KK

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,targi-kielce-i-mspo-podczas-warsaw-security-forum,26657.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola