Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Salon Obronny w Kielcach tematem posiedzenia Senackiej Komisji Obrony Narodowej

Data publikacji: 2018-10-23, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach jest trzecią wystawą obronną Europy, zaraz po Paryżu i Londynie. - Już w ubiegłym roku, na zaproszenie przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej, senatora z Kielc, Jarosława Rusieckiego miałem przyjemność uczestniczyć w posiedzeniu i lobbowałem na rzecz Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Mamy się czym pochwalić,  targi obronne w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 25-lecia istnienia i wciąż się rozwijają. Mają duży potencjał, bo do Kielc przyjeżdża we wrześniu cały świat, liderzy branży. Główne programy zakupów dla polskich Sił Zbrojnych wciąż przed nami, duże inwestycje będą realizowane w najbliższych latach. Nowy sprzęt dla polskiej armii jest wciąż gorącym tematem w branży obronnej. Między innymi z tego powodu zainteresowanie Salonem Obronnym stale rośnie. Odwiedza go coraz więcej delegacji zagranicznych, pojawiają się nowe firmy z różnych kontynentów. MSPO stało się dla branży marką, znakiem rozpoznawczym najwyższej jakości wystawy targowej. Wśród tematów, jakie poruszano podczas posiedzenia, w całości poświęconego MSPO, była miniona edycja targów, które odbyły się we wrześniu.  Salon Obronny w Targach Kielce przeszedł do historii jako wystawa, która zgromadziła 624 firmy z 31 krajów świata, w tym 328 to firmy polskie. To wzrost w stosunku do edycji 2017. Kieleckie targi obronne odwiedziły 53 delegacje z 46 państw. MSPO 2018 zobaczyło 34 106 gości z całego świata, z czego 16 000 osób skorzystało z towarzyszących im Dni Otwartych, związanych z 100-leciem Odzyskania Niepodległości. Salon już po raz trzeci odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda.   Przyszłoroczna 27. edycja odbędzie się 3-6 września. Zobacz jak wyglądało MSPO 2018: https://youtu.be/nIBuqYjnFqs KK

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,salon-obronny-w-kielcach-tematem-posiedzenia-senackiej-komisji-obrony-narodowej,26652.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola