Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszyły prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej - ITV Kielce

 
Ruszyły prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło w niedzielę na osiedlach Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. Prezydent Kielc Bogdan Wenta był dziś rano ponownie na miejscu awarii. Rozmawiał z mieszkańcami osiedli. Na miejscu awarii pracuje już specjalistyczny sprzęt. O bieżącej sytuacji mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Anna Niedzielska, rzecznik prasowy MPEC Kielce. - Przy optymistycznych prognozach jutro w godzinach przedpołudniowych ciepła woda i ogrzewanie mogą wrócić do mieszkań - poinformował prezydent Kielc. - Jesteśmy też gotowi na wariant pesymistyczny, gdyby usuwanie awarii przedłużyło się. W razie potrzeby dzieci z przedszkoli z terenu objętego awarią będą przeniesione do innej placówki - podkreślił Bogdan Wenta. Służby miejskie w tym MOPR, Straż Miejska, Policja są zaangażowane na wypadek potrzeby pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Jesteśmy także gotowi na ewentualny transport tych osób do przygotowanych przez Miasto miejsc noclegowych oraz zapewnienie posiłków - dodał. Przypominamy, że uruchomiono całodobowy numer telefonu, obsługiwany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach (tel. 41 331 29 93)

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2019-01-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola