Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozbiórka Dworca PKS zgodnie z planem - ITV Kielce

 
W drugi etap weszła rozbiórka dworca autobusowego w Kielcach. Ekipy, wykonującej remont firmy Budimex, zakończyły już demontaż dróg dojazdowych dla autobusów, murów oporowych oraz budynku technicznego, co ułatwia prowadzenie wszelkich prac ziemnych. W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa zewnętrznych sieci kanalizacyjnych. W kolejnym planowane jest rozpoczęcie odbudowy tuneli i wejść żelbetowych. Sprzyjająca pogoda pozwala na wykonanie zadań, które były przewidziane do realizacji dopiero w styczniu przyszłego roku. Równocześnie prowadzone są prace projektowe nowych elementów. Chodzi m.in. o charakterystyczne świetliki w poszyciu dachu oraz elewację nowego budynku. Jej szklane elementy są projektowane specjalnie dla kieleckiego centrum komunikacyjnego. Będzie można sterować ich przyciemnianiem, tak aby latem wnętrze obiektu nie było przegrzane, zaś zimą było dobrze naświetlone. Następnym etapem będzie zeskanowanie całego budynku w technologii 3D, co pozwoli sprawdzić geometrię obiektu. Dworzec autobusowy w Kielcach ma być przykładem nowoczesnego, zintegrowanego centrum przesiadkowego. Umożliwi realizację ponad 1000 odjazdów dziennie, połączeń dalekobieżnych, ale także miejskich i regionalnych. Po przebudowie w budynku znajdą się ruchome schody, windy, poczekalnia dla pasażerów, przechowalnia bagażu i punkty gastronomiczne. Na antresoli ma pojawić się mediateka. Zmodyfikowany będzie układ wyjść na perony oraz wejścia do tuneli. Zachowany zostanie częściowo design z poprzedniego okresu, a całość przestrzeni otwarta na potrzeby osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zmieni się wygląd terenu wokół dworca, powstanie parking i posadzona zieleń. Modernizacja dworca, realizowana w ramach programu Rozwój Komunikacji Publicznej w Kielcach, potrwa do czerwca 2020 roku. Koszt inwestycji to prawie 69 milionów złotych. Koszty kwalifikowalne projektu współfinansowane są w 85 procentach przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020.

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2018-11-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola