Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polski rynek zabawek wciąż ze wzrostem. Raporty i podsumowania podczas KIDS’ TIME

Data publikacji: 2019-02-20, Data modyfikacji: 2019-02-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Kupujemy coraz więcej zabawek. Według badań przeprowadzonych przez firmę RMD Research, rynek artykułów dla dzieci zanotował ponad 5 procentowy wzrost w stosunku do 2017 roku. Jest to utrzymująca się tendencja. Lekko zmieniły się jednak upodobania rodziców – już nie klocki, a sprzęt sportowy jest wybierany najczęściej. W tyle pozostają pluszowe misie i zabawki elektroniczne. Co warte podkreślenia ceny drobiazgów dla najmłodszych spadły – o 4 procent, co wpłynęło na wzrost sprzedaży – w 2018 roku kupiliśmy ponad 53 mln różnego rodzaju zabawek. Najważniejszym graczem na polskim rynku zabawkarskim jest grupa Hot Wheels – to właśnie ta firma sprzedała najwięcej, jednak kolejne miejsca zajmują równe produkty z grupy LEGO. Można więc śmiało powiedzieć, że to właśnie po klocki najczęściej wybierają rodzice, chcąc zadowolić swoje dzieci. Rynek zabawek cechuje mocna sezonowość, co podkreślał podczas swojej prelekcji podczas targów KIDS' TIME Paweł Szmidt, przedstawiciel firmy RMD Research. Najwięcej produktów kupujemy w grudniu, jednak branża notuje duży wzrost również w lutym (zakupy walentynkowe) oraz w czerwcu, gdy rodzice uzbrajają się w sprzęt sportowy na lato, ale także szykują podarunki z okazji dnia dziecka.   (MBr)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,polski-rynek-zabawek-wciaz-ze-wzrostem-raporty-i-podsumowania-podczas-kids-time,27591.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

    Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

    Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola