Belka
Środa, 19 Czerwca 2019   imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OKBR 2018 z ważnymi tematami

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
OKBR to pierwsze w kraju tego typu wydarzenie, które odbędzie się od 22 do 23 listopada na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Do udziału w Kongresie zaproszono wszystkie osoby związane z branżą MŚP, m.in. księgowych, właścicieli biur rachunkowych i dostawców dla tej części sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Pierwszego dnia wydarzenia odbył się panel dyskusyjny „Władze lokalne jako kluczowi partnerzy MŚP: strategia, narzędzia, dobre praktyki”, w którym udział wzięli prof. dr hab. Andrzej Sztando z Wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, Szymon Klus, ekspert w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Alina Rudnicka-Acosta, Przez Zarządu EPSA BPO S.A. Dr hab. Andrzej Sztando, od 23 lat doradza władzom publicznym wszystkich szczebli w zarządzaniu strategicznym rozwojem miast i regionów. Podczas swojego wystąpienia w ramach I Ogólnopolskiego Kongresu Biur Rachunkowych wyjaśnił znaczenie dla MŚP strategii rozwoju lokalnego uchwalanych przez władze samorządowe. Wskazał także w jaki sposób motywować te władze do budowy i wdrażania progospodarczych strategii rozwoju, jak włączyć się w ich opracowanie i zdobyć realny wpływ na ich kształt. Zaprezentował także jak przedsiębiorcy mogą współpracować z władzami lokalnymi na różnych etapach ich wdrażania. Całość została zilustrowana przykładami. Prelekcje oraz sesje warsztatowe w ramach I edycji OKBR 2018 potrwają dziś do godziny 17.40. Pierwszy dzień Kongresu zakończy uroczysta Gala. Natomiast jutro, 23 listopada, wystąpienia i warsztaty rozpoczną się od godz. 9.00 i potrwają do 17.30 (PŚ)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,okbr-2018-z-waznymi-tematami,26913.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola