Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O zanieczyszczeniach powietrza podczas targów EKOTECH

Data publikacji: 2019-02-11, Data modyfikacji: 2019-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Zanieczyszczenia powietrza to jeden z głównych problemów ekologicznych dzisiejszego świata. Stają się ogromnym, globalnym zagrożeniem dla środowiska, w którym żyjemy. Zanieczyszczenia powietrza to gazowe i pyłowe substancje znajdujące się w atmosferze. Do najbardziej niebezpiecznych z nich należą: dwutlenek siarki, tlenki azotu, ozon oraz pyły. Związki docierają do atmosfery najczęściej na skutek emisji spalin z pojazdów i elektrociepłowni oraz zakładów przemysłowych, chemicznych, składowisk odpadów i surowców, z rafinerii, z zakładów odlewniczych i cementowni. Wplanie prezentacji, która odbędzie się w Targach Kielce podczas 20 edycji EKOTECH przewidziane są wykłady i rozmowy o: źródłach i rodzajach zanieczyszczeń powietrza - powietrze atmosferyczne - powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych, globalnych niekorzystnych zjawiskach związanych z zanieczyszczeniem atmosfery (smog, kwaśne deszcze, dziura ozonowa, efekt cieplarniany), wpływach substancji szkodliwych zawartych w powietrzu na organizm człowieka i środowisko, sposobach przeciwdziałania nadmiernej emisji zanieczyszczeń atmosfery w skali globalnej i lokalnej.   Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. (MBr)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,o-zanieczyszczeniach-powietrza-podczas-targow-ekotech,27471.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola