Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Innowacyjna technologia na targach AGROTECH

Data publikacji: 2019-03-12, Data modyfikacji: 2019-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Kombajn BSK KOKAN 500S wykorzystywany jest do zbioru borówek, malin, jeży i porzeczek. Dzięki zastosowaniu powietrza jako czynnika otrząsającego, zbiory z użyciem kombajnu charakteryzuje eliminacja uszkodzeń roślin i zwiększenie zawartości suchej masy owoców.  Zgodnie z deklaracjami producenta, niski odsetek uszkodzonych owoców za sprawą wykorzystania tej metody jest porównywalny do wartości osiąganych podczas zbioru ręcznego. Do 95 % zebranych owoców mieści się w I klasie. Dzięki wbudowanemu wysokoprężnemu silnikowi Kubota o mocy 55 KW, napędzającego wszystkie podzespoły, niezbędny do pracy pozostaje jedynie ciągnik o niewielkiej mocy służący do holowania kombajnu. Podstawowy element maszyny to generator sprzężonego powietrza o różnej mocy i sile, dostosowanej do dokonywanego zbioru. Technologia bezstykowa umożliwia zbieranie bez uszkodzeń zarówno owoców jak i liści. Ważną cechą zbierania powietrznego jest niezależna regulacja częstotliwości i prędkości prądów powietrza. Umożliwia to łączenie niskiej częstotliwości z wysoką prędkością prądów powietrznych i odwrotnie. - Sterowanie maszyną obejmuje regulację pulsowania i prędkości powietrza z uwzględnieniem rodzaju zbioru, regulację szerokości tunelu powietrznego, niezależne poziomowanie prawej i lewej strony kombajnu, pozycjonowanie go w stosunku do położenia ciągnika i kontrolę prędkości taśmociągów.- taki opis funkcjonalności urządzenia znajdziemy na stronie www.ogrodnictwo.expert.pl Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy AGRO Trade@Service  podczas nadchodzących targów AGROTECH. (MB)

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,innowacyjna-technologia-na-targach-agrotech,27856.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola