Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

eAgronom z nową funkcją wspierającą przygotowanie planu nawożenia azotem na targach AGROTECH

Data publikacji: 2019-03-13, Data modyfikacji: 2019-03-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Estońska firma eAgronom, oferująca program do prowadzenia gospodarstwa rolnego, szturmem podbija polski rynek i serca rolników! Obecnie zespół eAgronom przygotowuje nową funkcjonalność mającą ułatwiać tworzenie planu nawożenia azotem zgodnie z wymogami nowej Dyrektywy Azotanowej. Rolnicy, przy pomocy telefonu, tabletu lub komputera, mogą zarządzać i nadzorować swoim gospodarstwem, pracownikami oraz polami. eAgronom, jest przede wszystkim skierowany do rolników zarządzających gospodarstwami +100ha, mimo to wśród użytkowników nie brakuje również sadowników czy hodowców zwierząt na mniejszej przestrzeni. Program przechowuje wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu rolnicy mają możliwość szerszego wglądu w swoje pola. Inne podejście do planowania upraw pozwala rolnikom korzystającym z eAgronom zmniejszać koszty i odnotować znaczne korzyści finansowe.  eAgronom wychodzi rolnikom naprzeciw eAgronom tworzą osoby, które pochodzą z rodzin rolniczych i wiedzą z jakimi trudnościami trzeba się mierzyć w rolnictwie. Właśnie dlatego, najważniejszą wartością jest słuchać rolników i ich potrzeb. „Codziennie, obsługujemy około 40 zapytań od naszych użytkowników o działanie programu. Wśród tych zapytań jest wiele sugestii i propozycji co może działać inaczej lub które moduły możemy ulepszyć. Każdą taką informację zbieramy i później wprowadzamy zmiany w programie, zaczynając od tych najbardziej potrzebnych dla rolników. Tak właśnie jest w przypadku nowej funkcji w eAgronom, która ma ułatwić przygotowanie planu nawożenia azotem zgodnie z nowymi przepisami. Rolnicy mają potrzebę takiego narzędzia, więc my go im udostępnimy.” - mówi Patryk Jarzębski, Manadżer ds. Obsługi Klienta. Rolnicy dopiero od 1 marca, mogli ruszyć z nawożeniem azotu na pola, wielu dopiero teraz zapoznaje się z wymogami dyrektywy azotanowej. Jak chociażby, przymus posiadania w gospodarstwie planu nawożenia azotem. Obowiązek jest nałożony na gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych większych niż 10 ha lub posiadających od 10 DJP zwierząt gospodarskich.   Rolnicy mogą uniknąć kar Za brak zastosowania się do przepisów rolnicy mogą dostać 500zł mandatu lub wstrzymanie od 3% dopłat bezpośrednich w przypadku delikatnych uchybień do nawet 100% w przypadku świadomego łamania przepisów. Nowa funkcjonalność w eAgronom pomoże uniknąć kar, dzięki modułowi wspierającemu przygotowanie prawidłowego planu nawożenia azotem oraz ewidencji wykorzystanych nawozów.  Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy podczas targów AGROTECH 2019.  (MB)  

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,eagronom-z-nowa-funkcja-wspierajaca-przygotowanie-planu-nawozenia-azotem-na-targach-agrotech,27876.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola