Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpiecznie na wysokościach podczas DIGITAL STAGE EUROPE

Data publikacji: 2019-03-09, Data modyfikacji: 2019-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Prace wysokościowe należą do szczególnie niebezpiecznych. Nie ma w nich zatem miejsca na nawet na najmniejsze błędy i uchybienia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ozagrożeniach, na jakie narażeni są estradowcy wykonujący zadania na wysokości opowiadał Dariusz Porada z SingingRock. Prowadzący spotkanie odniósł się takze do jakosci sprzętu do takich prac, zwłszcza tego pochodzącego z Chin. - Sprzęt chiński nie spełnia żadnych norm. Niestety, wiele znanych firm również produkowało w Chinach i tutaj też nie ma miejsca na normy i certyfikaty - powiedział Dariusz Porada.  Prowadzący szkolenie jest fascynatem wspinaczki.   -Początki mojego wspinania to wyjazd na Jurę z Harcerskim Klubem Taternickim z Katowic w roku 1973. W Tatry wspinaczkowo pojechałem w 1977, gdzie ukończyłem szkolenie taternickie. Działałem w jaskiniach jurajskich i tatrzańskich oraz w systemach jaskiniowych Rumunii. Ale zawsze pociągały mnie Tatry wspinaczkowo latem i zimą, tu też wspinałem się najwięcej. Wspinałem się w Alpach i Dolomitach oraz w wielu europejskich rejonach skałkowych. Do teraz, aktywnie się wspinam, bo ciągle to lubię. Preferuje klasyczne wspinanie na własnej asekuracji.  Od 1977 roku należę do Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Przez wiele lat byłem szefem komisji szkolenia w klubie. Wielokrotnie kierowałem klubowymi obozami szkoleniowymi oraz kursami skałkowymi i kursami taternickimi. Szkolę również na kursach dla przyszłych instruktorów. Od roku 2001 do 2007 działałem w zarządzie PZA jako przewodniczący komisji szkolenia. Jestem instruktorem sportu o specjalnościach: wspinaczka sportowa oraz wysokogórska . W 2015 wydałem podręcznik dla zaawansowanych wspinaczy o tym, jak wspinać się na własnej asekuracji. - powiedział na łamach portalu www.8a.pl (MB) 

Pełna treść wiadomości na: targikielce.pl/pl/aktualnosci,1,bezpiecznie-na-wysokosciach-podczas-digital-stage-europe,27834.chtm
targikielce.pl, Źródło artykułu: targikielce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola