Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Alicja na Kadzielni zachwyciła widzów - ITV Kielce

 
Takich zabawnych i bajkowych postaci, które zapraszały na zejście w kierunku sceny Amfiteatru Kadzielnia - w Dniu Dziecka było tam więcej. Podobnie, jak kilka tysięcy widzów, przybyły tu na widowisko taneczne roku - „Alicję w Krainie Czarów” Kieleckiego Teatru Tańca. Już na wejściu w strefę widowni tancerze wprowadzali widzów do zaczarowanego świata Alicji i jej przygód. Chętnych na zrobienie sobie z nimi zdjęć nie brakowało, uzupełnieniem widowiska była bowiem rozbudowana strefa zabawy zlokalizowana na koronie amfiteatru. Dzięki tym atrakcjom, uczestnicy mogli również przenieść się w czasie - na „drugą stronę lustra” do „Krainy Czarów”. Mogli spróbować „magicznych” ciastek Alicji, obejrzeć występy klownów oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Na fanów Alicji czekały też gadżety z wizerunkami bajkowych postaci. Społem PSS Kielce, jako partner projektu „Kielce - Raj dla dzieci”, przygotował konkurs z nagrodami w postaci markowych tabletów. Uhonorowano ponadto wykonawczynie piosenek o Alicji. Spotkanie na Kadzielni było też okazją do włączenia się w akcję społeczną „Kielce dla Syrii”. A sam spektakl? Spektakl oczarował i zachwycił widzów. Po raz kolejny. W ciągu półtora roku od premiery wystawiono 83 przedstawienia, które obejrzało 24 tysiące osób. Ale po raz pierwszy widowisko, wyreżyserowane przez Elżbietę i Grzegorza Pańtaków, pokazane zostało nie na deskach Kieleckiego Teatru Tańca, a w plenerze. W położonym wśród skał rezerwatu - Amfiteatrze Kadzielnia. Na Kadzielni „Alicja w Krainie czarów” została wystawiona z większym rozmachem niż na deskach teatru. W spektaklu wystąpiło niemal 100 artystów, dla których przygotowano około 500 kostiumów. Pojawiły się zupełnie nowe postaci oraz efekty specjalne. Okrzyki zachwytu, wielkie brawa, a wreszcie owacje na stojąco - tak w skrócie można opisać reakcje widzów - i tych dorosłych, i tych całkiem małych. Na finał zaprezentowana została jeszcze piosenka „Alicjo tańcz” - promująca w skali ogólnopolskiej bajkowe widowisko. Autorem tekstu jest Grzegorz Pańtak, zaś muzykę skomponowała Katarzyna Lisowska, kielczanka, współpracująca z Andrzejem Piasecznym Piaskiem. Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” był jednym z elementów bogatego programu inaugurującego kampanię „Kielce - Raj dla Dzieci”.

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2018-06-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kielecki - powiat w centralnej części województwa świętokrzyskiego, w skład którego wchodzą gminy; Bieliny, Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Piekoszów, Raków, Sitkówka – Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk. Powiat zamuje powierzchnię 2246,07 km kw.

  Do atrakcji przyrodniczych regionu zaliczają się: Jaskinia „Raj”, Jaskinia Zbójecka, jedyny w Polsce głaz pokryty rytami neolitycznymi, ponad to liczne rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i zbiorniki wodne (Chańcza na rzece Czarnej, zbiorniki w Cedzynie, w Borkowie czy Komorowie). Turystów przyciągają także liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz zabytki architektoniczne (Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Karscha, Dworek Laszczyków, Rynek, którego zabudowa pochodzi głównie z XVII i XIX wieku, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, młyn wodny z 1884 roku w Belnie, drewniana chałupa w Kakoninie z połowy XIX wieku, oraz liczne kościoły).

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł budowlany, elektromaszynowy, spożywczy oraz przetwórczy. Wiele gmin ma charakter rolniczy, ale a w ostatnich latach zaczął rozwijać się także handel.

  Przez powiat przebiegają: dwie drogi ekspresowe – S7 i S74 oraz trzy drogi krajowe nr: 7, 73 i 74. Na terenie Kielc funkcjonuje także cywilne lotnisko sportowe Kielce – Masłów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola